Tohumlu Laleler Lif ve Bebek Battaniyesi Modeli Anlatımıtohumlu laleler lif ve bebek battaniyesi örgü modeli (2)İki renkli cıvıl cıvıl tohumlu laleler modelini lif veya bebek battaniyesi olarak yapabilirsiniz. Ben modeli hazırlarken mor renk ile beyaz rengi tercih ettim. Beyaz rengin içine tohumlarını gösterecek koyu bir renk tercih etmenizi tavsiye ederim.

İlk önce 4 ve katları olarak zincir çekiyoruz. Sonrasında 4 zincir çekip dördüncü zincire batarak delikler oluşturun. Sonra renkli ipe geçin ve 3 zincir çekip ilk deliğe batın ve tekrar 4 zincir çekerek aynı deliğe batarak pipirik yapın. Sırayı tamamladıktan sonra ipi orada bırakıp tekrar beyaz ipe geçin. İlk boşluğa 3 defada çekerek dolgu yapın ve bu dolguyu kapatmayın. Daha sonra pipiriği atlayıp sonraki deliğe batarak tekrar dolgu yapın. Yaptığınız bu iki dolguyu aynı anda toplayıp 2 zincir çekin.Sponsorlu Bağlantılar


Bu örgünün tek püf noktası ilk başlangıçta tepesi kapanan dolguyla başlayıp sonunda tekli dolguyla bitirilmesidir. Bayan yeleklerinde sıkça kullanılan bir model olan saray süpürgesi örgü modeli anlatımına göz atmayı unutmayın.tohumlu laleler lif ve bebek battaniyesi örgü modeli (3)


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. Olcan aksoy dedi ki:

    Serife hanim ellerinize saglik.cok guzel orguler.sayenizde cok guzel isler
    Cikiyor.cok tesekkur ederim.saygi ve sevgilerimle…bursa dan sevgier.olcan aksoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.