Tığ Örgülere Çok Yakışan Gelin Tacı ModeliAlize diva ile severek giyeceğiniz gelin tacı tığ örgü modelini hazırladım. Modelin yapımı oldukça zevkli görünümü ise çok hoş oldu. Her türlü bayan örgüsünde kullanabileceğiniz gibi kız çocuk örgülerine de uygundur. 

Zinciri çekip hazırladıktan sonra 3 zincir daha çekip bir tane üçlü tırabzan yapın. Hemen yanına batıp bir tırabzan daha yapın. Yan yana 3 tane tırabzan yapın. 5 zincir çekip dördüncü zincire batın. Tekrar 5 zincir çekip dördüncü zincire batıp buraya 3 tane üçlü tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Her defasında 3 tırabzan yapıp bu tırabzanların arasına 5 zincir çekip bir delik oluşturup tekrar 5 zincir çekerek ikinci deliği oluşturun. Sırayı tamamlayınca 3 tane tırabzanı yapıp 3 tane zincir çekin. İlk deliğe batıp buraya bir delik oluşturun. 5 zincir çekip ikinci deliğe batıp bir delik daha oluşturun. 

3 zincir çekip aradaki 3 tane tırabzanı yapın. İkinci sırada delik sayısını 3 taneye çıkartın. Üçüncü sıraya geçince 3 tırabzanı yapıp bir tane zincir çekin. Ortadaki deliğe batıp buraya 7 tane üçlü tırabzan yapın. Tekrar 1 zincir çekip arada kalan 3 tırabzanı yapın. 

Böylece bir modeli tamamlamış olacağız. Bir sonraki sırada 3 tırabzanı yapıp 5 zincir çekin ve alttaki 7 tırabzanın tam ortasında kalan dördüncü tırabzana batın. 5 zincir çekip sonraki 3 tırabzanı örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir