Tığ Örgü Modelini Hardal Sarısı Angora ile HazırladımÖrgülerde genel olarak pastel tonlar kullanılır. Bugün hardal sarısı renk ile örülen örgünün nasıl göründüğünü merak edenlerin ilgiyle inceleyeceği tığ örgü hazırladım. Yazlık ve baharlık bayan örgülerinde beğenerek yapacağınız bu model için önce zincir çekerek başlıyoruz. 

Zincirin bittiği yeri elimizle tutup 5 zincir daha çekiyoruz. İpi çift dolayıp elimizle tuttuğumuz yere batıyoruz ve buraya dört defada kapattığımız tırabzanı yapıyoruz. Tekrar çift dolayıp yanına tekrar tırabzan yapıyoruz.

3 zincir çekip beş zincir sayıp batıyoruz. Bu sırada hep çift dolayıp dört defada ördüğümüz tırabzanlar la tamamlıyoruz. İki tırabzan yapıp 3 zincir çekiyoruz ve aynı yere tekrar 2 tırabzan yapıyoruz. Aralarda 3 zincir çekip bu defa 7 zincir sayıp batıyoruz. Aynı şekilde tırabzan yapıp devam ediyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Üst sıraya geçerken 5 zincir çekip örgüyü çevirin. İpi çift dolayıp bir tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip ilk deliğe batın. Tekrar 4 zincir çekip sonraki deliğe girin ve 7 kerede çektiğimiz dolguyu yapın. 4 zincir çekin ve sonraki deliğe batıp sıkı iğne yapar gibi bağlayın. 

4 zincir çekip sonraki tırabzanların arasına bir dolgu daha yapın. Böylece modeli tamamlamış olacağız. Diğer sıraya geçince il başlangıçta olduğu gibi önce iki tane tırabzan yapın.

3 zincir çekip ilk dolgunun tepesine batın ve buraya 2 tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı yere 2 tırabzan yapın ve 3 zincir çekip sonraki dolgunun tepesine batarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir