Tığ İşi Zincirli Fiyonk Örgü ModeliTakipçilerimden gelen istek üzerine tığ örgü modeli anlatımlarına yer vereceğim. Bugün ilk olarak kolay yapılan zincirli fiyonk örgü modelini nasıl yaptığımı anlatacağım. Alize diva ip ve 3 numara tığ ile ördüğüm model baharlık yelek ve şal gibi örgülerde kullanılabilir. 

İnce angora iple model anlatımını yaptım. Her iki iple de çok hoş oldu. İlk olarak 6 ve katları ile zincir çekmeliyiz. Sonra bir zincir çekip sıkı iğne yaparak örgünün başlangıcını belli edin. Sonra 5 zincir çekip altıncı zincire batarak sabitleyin. Bu sıra 5 zincir çekilip altıncı zincire batılıp tamamlanacak. Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirip bir zincir çekin ve başlangıç noktasına bir tane sıkı iğne yaparak örgünün başlangıç yerini belli edin. 7 zincir çekip daha önceki sırada battığımız yerlere batarak bir sıra delik oluşturun.

Örgüyü çevirip bir zincir çekerek sıkı iğne yapın. Aynı şekilde 7 zincir çekerek önceki batılan yerlere batıp sırayı tamamlayın. Üçüncü defa 7 zincirle bir sıra delik oluşturun. Başlangıçtan itibaren toplamda 5 sıra zincir olunca sırayı bitiriyoruz.

Altıncı sıraya geçince 3 zincir çekip 7 zincirle oluşturduğumuz 3 sıra zincirin altından girip bu zincirleri toplayarak sıkı iğne yapın. Aralarda 5 zincir çekip sonraki 3 sıra zinciri toplayarak devam edin. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir