Tığ İşi Yelpazeler ve Sevgi Yumağı Yelek YapımlarıTığ örgü sevenleri memnun edecek 2 adet yelek modelinin nasıl yapıldığını paylaşıyorum. İkisi de tığ ile yapılıyor ve ikisi de çeyiz için uygun bir yelek modeli. Yelek modelini çeyiz için yapmayı düşünüyorsanız angora ip kullanmanızı öneririm. Böylece daha zarif ve daha şık görünecektir.

İlk örnek krem rengi angora iple yapılmış olan sevgi yumağı yelek modeli olacak.  Bu model çok sevilen ve sıkça kullanılan bir yelek modelidir. Aradaki bölüm değiştirilerek oldukça çok kullanılıyor.  Sevgi yumağı yelek modelinin ön parçaları için 6 model kullanılmıştır.

Yelek modelinin arkası için 11 model kullanılmıştır. Koltuk kesimine kadar 50 santim oluncaya kadar örülmüştür. Elinizin sıkılığına ve gevşekliğine göre konulan model sayısı değişebilir. Angora iple örülen yelek boyu için daha fazla model gerekirken kalın iple örülen yelek boyu için daha az model kullanılmaktadır.

Bu tığ yelek modelinin koltuk kesimi için ön parçalarda 2 model kesilirken arka kol kesimi için bir model kesilmektedir. Arka kol kesimi oldukça sık sorulmaktadır.

Ön ve arka kol kesimi aynı şekilde yapılır. Tek farkı arka kol için daha az kesme yapılır. Teknik olarak kesme şekli aynıdır.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci modelimiz ise tığ işi yelpazeler tığ yelek anlatımı olacak. Bu yelek modeli için simli ince şal ipi kullanılmıştır. Ön parçalar için 6 model arka parça için 12 model konulmuştur.

Her iki yelek modelinin yapımları da oldukça kolay olmasına rağmen görünüşleri çok hoş olmuş. İki tığ ile yapılan yelek modellerinin koltuk kesimi ve yaka kesimi gibi detaylarını da anlatan Sevda hanım ayrı videolar şeklinde paylaşmıştır.

Sırasıyla önce yelek modelinin yapımını arkasından yaka ve koltuk kesimi videolarını izleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.