Tığ İşi Üçü Bir Arada Bebek Battaniyesi ModeliTığ ile yapılan üçü bir arada bebek battaniyesi modelini nasıl yaptığımı sizler için anlatacağım. Üç battaniye modeli de tığ ile yapılıyor. Battaniye modellerinin hepsi de kalan iplerle yapılabilen bir model.

Kullanacağınız renkler battaniye modellerini tamamen değişik gösterecektir. Sizlere fikir vermek amaçlı olarak aynı modeli iki ayrı şekilde çalıştım. Ana renk ile ara renk yer değiştirdiği zaman model çok daha farklı görünmektedir.

İlk battaniye modeli beyaz renk üzerine renkli olarak hazırlandı. Yapımı çok kolay bir model. Önce beyaz renk ile bir sıra tırabzan hazırlayın. Tırabzanların sayısı 4 ve katları olmalıdır.

Sonraki sırada renkli ipe geçelim. 3 adet tırabzan yapın. Sonra tırabzanların başına batıp buradan uzatarak bir tırabzan yapın. Bir tırabzan atlayıp sonraki 3 tırabzanı yapın. Atlanan tırabzanın olduğu yere batarak bir tırabzan yapın.

Bu şekilde sırayı tamamlayıp sonraki sıraya geçin. Sonraki sırada bu defa diğer yönde çapraz tırabzan yapın. Bir sonraki sırada beyaz renkle bir sıra tırabzan yapın. Sonra tekrar renk değiştirin.

İkinci battaniye modeli ise tek sıradan oluşan bir model. Bu tek sıradan oluşan battaniye modelinde kullanacağınız renk sıralamasıyla tamamen farklı modeller elde edeceksiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Modele başlarken 4 tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip dördüncü zincire batarak tekrar 4 tırabzan yapın. Sonraki sıraya geçince bu defa tırabzanları bir alt sıraya batarak yapın.

Üçüncü battaniye modeline geçince bu model için önce zincir çekin. 3 zincir çekip dördüncü zincire batın ve buraya aynı deliğin içeresine 5 adet tırabzan yapın. İlk tırabzanın tepesine batıp birleştirin.

3 zincir çekip dördüncü zincire batarak buraya bir tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yaparak devam edin. Sonraki sırada renk değiştirin.

Bu sırada daha önceki sırada hazırladığımız yuvaların içine 3 tırabzan yapın 2 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. Her defasında modele yer değiştirerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.