Tığ İşi Üçgen Şal Boyunluk YapımıBoyunluk olarak kullanabileceğiniz tığ işi üçgen şal modeli göstereceğim. Bir tane angora ip ile yapıldığı için boyunluk yerine kullanabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla örerek büyütebilirsiniz. 

Ebruli ip kullanılarak yapılan model için önce bir delik oluşturun. Sonra deliğin içine üç tane tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip aynı yere tekrar 3 tırabzan yapın. 2 zincir çekip 3 tırabzan daha yapın. Sponsorlu Bağlantılar


5 zincir çekip örgüyü çevirin ve ilk deliğe 3 tane tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. 3 zincir çekip sonraki deliğe 3 tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. Örgünün iki kenarında tırabzanların arasına zincir çekip bir delik oluşturun ve tekrar tırabzan yapın. Kenarlar bu şekilde su taşı gibi devam edecek. Kenar modelinin arasında kalan bölüme 4 tırabzan yapıp 3 zincir çekin ve 4 tırabzan daha yapın. Sonraki sırada kenar modelinin yanındaki deliğe bir tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yapın. Böylece ikinci model için alt zemin hazırlamış oluyoruz. 3 zincir çekip ilk modelin tepesine batıp 6 zincir ile 3 tane pipirik yapın. 3 zincir çekip diğer deliğe sonraki model için alt zemin oluşturun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir