Tığ İşi Şirin Convers Patik ModeliBugün sizlere çok beğenerek çalıştığım tığ işi convers patik modelinin yapımını anlatacağım. Ayakkabı görünümünde şirin bir patik modeli oldu. Özellikle yeni doğan bebeklere çok uygun olacaktır.

Öncelikle gri, mavi ve beyaz renklerde ip hazırlamalısınız. 3 milim kalınlığında tığ kullandım. Bu patik modelinin taban bölümü tam denk gelen ölçülerde yapılıyor. Bu taban modelini kullanarak istediğiniz bebek patik modelini yapabilirsiniz. Taban bölümü 10 santim geliyor. Yaklaşık 6 ay bebekler için uygundur.

Patik modeline taban bölümünden başlanıyor. Önce 10 zincir çekin. İkinci zincire batarak bir tane ikili tırabzan yapın. Aynı zincire bir tırabzan daha yapın. Sonra her tırabzana bir tane denk gelecek şekilde tırabzan yapın. Son zincire gelince buraya 6 adet tırabzan yapın.

Sonra örgüyü çevirip her tırabzana bir tırabzan olacak şekilde örmeye devam edin. Örgünün sonunda aynı yere 3 tırabzan yapın. Böylece örgünün başlangıcına ve sonuna 6 adet tırabzan yapacaksınız. Sonraki sırada aynı yere yapılan 6 adet tırabzanın üzerine çift tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


İlmek artışı sadece örgünün iki kenarında olacak diğer kısımlar tek tırabzan olarak devam edecek. Üçüncü sırada çift tırabzan yaptığımız bölümde bir çift bir tek tırabzan şeklinde devam edin. Bundan sonra patik modelinin üst bölümüne geçiyoruz.

Bir sıra tırabzanların tepesine değil ara boşluğuna girerek sıkı iğne yapın. Sonraki sırada tırabzanların ara boşluğuna girerek bir sıra üçlü tırabzan yapın. Bir sırada ilmeklerin ara boşluğuna girerek sıkı iğne yapın. Bundan sonrasında renk değiştiriyoruz.

Bu kısımda çakma sıkı iğne ile devam ediyoruz. Patiğin burun kısmında tırabzanları ikişerli olarak kapatıyoruz. Diğerlerini tekli olarak devam ediyoruz. Bu şekilde 2 sıra örüyoruz. Son sırada örgünün başlangıcında 5 adet üçlü tırabzan yapın. Sonra ilmekleri bir defada kapatarak devam edin.

3 sıradan sonra ön kısmın kapak kısmını yapıyoruz. Son olarak bağcıklarını beyaz iple örerek tamamlıyoruz. Bu convers patik modelini yabancı bir sitede para karşılığında anlatımını gönderiyorlar. Ben sizlerden hiçbir ücret almadan bu convers patik modelinin anlatımını sizlere yaptım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.