Tığ İşi Sevenlere Robalı Bebek Yeleği YapımıTığ işi sevenleri düşünerek çok şık bir bebek yelek yapımı paylaştım. Hem erkek hem kız bebekler için yapabileceğiniz bir yelek modeli. Yelek yapımında kullanılan renk modelin çok hoş görünmesine neden olurken kız bebeklere de erkek bebeklere de uygun olacaktır.

Yelek 1 yaş civarı için uygun olacaktır. Yelek yapımı için 1,5 ip kullanılmıştır. Eğer patik yapacaksanız kalan ip size yeterli olacaktır. Kartopu baby one ip kullanılmıştır. Yelek yapımında 3 numaralı tığ kullanılmıştır.

Yeleğin yapımına yaka kısmından zincir çekerek başlıyoruz. Ön parça için 10 zincir çekip buraya bir iğne takarak ayırın. 12 zincir kol için çekin, 20 zincir çekip arka parçayı ayarlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar 12 zincir diğer kol için çekip 10 zincirde ön parça için çekerek örgüye başlayın. Yeleğin roba kısmı tırabzan olarak örülecek. Başlangıçta zincir çekerken ayırdığımız bölümlerde delik koyup bu deliklerin içine tırabzan ilave ederek robayı büyütün.

Yeleğin alt beden bölümünde kabartmalı  göze hitap eden bir model kullanılmış. Bu yelekte 3 adet düğme kullanılmış ama dilerseniz siz örgünün tamamına düğme koyabilirsiniz. Yelek bitince bütün etrafına sonradan lastik yapın.

Örgü aşkım bebeğim kanalının hazırlayıp anlattığı yelek yapımını ve ölçülerini görmek için videoyu izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim. Yapmayı düşünenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir