Tığ İşi Motifli Bayan Yelek Modeli TarifiSoğuyan havalarla beraber gelen model istekleri de arttı. Tığ işi motifli bayan yeleği anlatımı isteyen izleyicilerim oldu. Bu isteği karşılıksız bırakmadım ve çok güzel bir model hazırladım.

Model güzel olmasının yanında çok kolay örülüyor. İki sıradan oluşan bir model. Yarım motif kullanarak yaka ve koltuk kesimini kolayca yapabilirsiniz. Alizenin simli şal ipi ile hazırladım modeli. Görünümü hakkında fikir edinmeniz için küçük bir bebek yeleği şeklinde ördüm. 

İlk olarak 5 zincir çekip bir halka oluşturun. Tekrar 5 zincir çekip halkanın içine bir tırabzan yapın. Aralarına ikişer zincir çekip tam 8 delik oluşturun. 3 zincir çekip ilk deliğin içine 3 tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip yanındaki deliğe 4 tırabzan yapın. Sonra 8 zincir çekip yan deliğe batın. Sponsorlu Bağlantılar


Her deliğe 4 tane üçlü tırabzan yapın. İlk defasında araya 3 zincir çekin sonraki araya 8 zincir sonra 3 sonra 8 zincir şeklindeki sırayı takip edin. Birleştirirken zincirlerin olduğu yerlerden birleştirmelisiniz. 

Yarım motif yaparken 8 delik yerine 4 delik oluşturun. Sonra 4 deliğin içine aynı şekilde 4 tırabzan doldurun. Bu defa önce 8 zincir sonra 3 zincir çekerek devam edin. Ön lastik yerine bir sıra delik oluşturun sonra üzerine tırabzan doldurun. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir