Tığ İşi Model Arayanlar Sakın Kaçırmayın!Bu defa oldukça ağır bir renk olan limon küfü yeşili kullandım. Tığ ile yapılan model arayanların kaçırmaması gereken bir model daha anlattım. Özellikle kışlık örgülerde ve hatta lif yapımın dada kullanabilirsiniz.

İlk olarak bir sıra tırabzan hazırladım. Tırabzanları üçlü olarak yapın. Sonra üst sıraya geçince 3 zincir çekin ve üçüncü tırabzana batın. 1 zincir çekip zincirin dibine batıp bir ilmek uzatın. İpi bir kez dolayıp bir ilmek daha çıkartın. Tekrar ipi bir kez dolayın ve yeni bir ilmek çıkartın. Sponsorlu Bağlantılar


Bu ilmekleri aynı noktaya batıp çıkartacağız. 6 tane ilmek çıkartınca bu ilmekleri iki defada toplayıp dolguyu kapatacağız. Beş tırabzan sayıp altıncı tırabzana batarak dolguyu yan olarak sabitleyin. Aralarda 3 zincir çekip boşluk vereceğiz. Bir boşluk bir dolgu olarak sırayı tamamlayın.Bir sonraki sıraya geçince bu defa 3 zincir çekip ilk deliğe girin ve buraya 5 tırabzan yapın. 2 zincir çekip bir dolgu atlayın ve dolgunun diğer tarafındaki deliğe girip buraya 5 tırabzan daha yapın. Bu şekilde sırayı bitirin. Sonraki sıralarda aynı şekilde tırabzanların üzerine delik deliğin üzerine de dolgu gelecek şekilde devam edin. Model 2 sıradan oluşmaktadır. Dolguların belirgin olması için 6 defa ilmek çıkardım. Daha küçük dolgu isterseniz 3 yada 4 ilmek çıkartabilirsiniz. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir