Tığ İşi Mantar Modeli İle Yelek ve Şal YapıyoruzSeverek yaptığım ve sizlerinde beğeneceğinizi düşündüğüm tığ işi mantar örgü modelini yelek olarak hazırladım. Yelek olarak nasıl durduğunu görmeniz için bu şekilde hazırladım ama bu model ile etol şal da yapabilirsiniz. Angora iple ördüğüm yelek modeli 38 beden için olabilir. 

Önce lastik yerine 10 tane üçlü tırabzan ile kemer şeklinde parça hazırladım. Yan ördüğüm bu lastiği yan çevirip üzerine modeli kurdum. Her model için 4 sura tırabzana ihtiyacımız var.

Ön parça için 10 adet üçlü tırabzan ve 5 adet model yeterli olacaktır. Ön lastiği ile birlikte 5 model 22 santim gelmektedir. Bu ölçüler 38 beden için uygun olacaktır. Biraz daha büyük olmasını isterseniz 4 sıra tırabzanı fazla yaparak lastiği artırın. Böylece 5 yerine 6 model olacaktır. Sponsorlu Bağlantılar


Beden ayarlamak için kullandığınız bir kıyafeti ölçü olarak kullanıp aynı genişlikte zincir çekip başlayabilirsiniz. Sonra lastiği yan çevirip ön lastik için tırabzan yapın. 2 tırabzan atlayıp üçüncü tırabzana batıp bir ilmek çıkartın. 

Çıkarttığınız bu ilmeği biraz uzun tutup üçlü tırabzan olarak örün. Aynı yere batarak 10 tane üçlü tırabzan yapın. Hiç ara vermeden dördüncü tırabzana batıp aynı şekilde 10 tane üçlü tırabzan yapın.

İlk sırayı bu şekilde tamamlayıp ikinci sıraya geçerken iki zincir çekip her tırabzanın tepesine değil arasına girerek ikili tırabzan yapın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir