Tığ İşi Karnıbahar Modeli Askılı Slopet Elbise ModeliMinik prensesler için hiç bir zaman modası geçmeyen karnıbahar modeli tığ işi slopet elbise yapımını paylaşıyorum. Karnıbahar modeli genelde şiş ile yapılan bilinen bir modele denilmektedir. Bu modelde tığ ile yapılmaktadır.

Modelin kendisi çok beğeni alan bir örnek olması nedeni ile kız elbisesine çok yakışmış. İster askılı slopet elbise olarak hazırlayın ister robalı olarak.

Elbise 1 yaşa kadar uygun büyüklüktedir. Siz daha büyük yapmak isterseniz bel lastiği zincirini her yaş için 8-10 zincir fazla çekerek büyük ölçüde başlayabilirsiniz. Malzemeler : 1 adet 100 gram (340-360 metre) ip, 2 adet düğme, 3,5 mm tığ gereklidir.Sponsorlu Bağlantılar


Elbisenin bel kısmının üzeri için 1 yaşa kadar 4 model yeterli olacaktır. Eğer elbiseyi büyütmeyi düşünürseniz buradaki model sırasını da artırmalısınız. Örgüye 86 zincir çekerek başlanıyor.

Bu çektiğimiz zincir bebeğin bel kısmı için olacak. Bu kısmı bebeğinize ölçüp istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Sonra bu kısmı tırabzan yaparak lastik görünümü verin. Sonrasında model kısmına geçin.

Son olarak bel kısmının üstündeki bölümü örerek elbiseyi tamamlayın. Askılı olmasını istemiyorsanız bu bölümü robalı olarak örün. Ece’nin örgüleri kanalının hazırladığı bu şirin elbiseyi yapmak istiyorsanız alt bölümdeki videoyu izleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir