Tığ İşi İki Renkli Bebek Hırkası ModeliHem kız hem erkek çocuklar için yapabileceğiniz tığ işi iki renkli hırka modelinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Yakalı olarak yapılmış olam bu tığ işi renkli hırka modeli yakalı olarak örülmüş ve robalı bir modeldir.

Hırka modelinin boyu 27 santim olarak yapılmıştır. 1 yaş çocuklar için uygun büyüklükte yapılmıştır. Hırka modelini her yaş için önlere birer tane kollara birer tane arka parçaya iki tane model olarak artırma yapmanız gerekiyor. Yeni doğan bebekler için ise tam tersine birer model eksilt melisiniz.

Hırka modelinin yapımı için bir adet kartopu baby one yeşil ip ve bir adet kartopu baby one beyaz ip kullanılmıştır. Bu iki ip hem hırka modelinin yapımı için hem şapka yapımı için yeterli olmuştur. 3,5 milimlik tığ ile örülmüştür. Kullanacağınız tığ kalınlığına göre ölçünüz değişecektir.Sponsorlu Bağlantılar


Hırka modelinin yapımı için 62 zincir çekmeniz gerekiyor. Sonrasında 3 zincir çekerek örgüye başlayın. Her renk iki sıra şeklinde yapılıyor. Alt beden bölümünde faklı bir model kullanılıyor.

Hırka modelinin yapımında ön lastikleri sonradan tırabzan ile örülmüştür. Hırka modelinin aynısı ile şapka yapılarak takım yapılmıştır.

1 yumakla gelenler kanalının hazırlayıp anlatımını yaptığı bu şık tığ işi hırka modelini yapmak isteyenler alt tarafa eklediğim videoyu izleyebilirler. Bu hırkanın sayılarını kullanarak istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Farklı modellerde hırkalar yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir