Tığ İşi Halkalı Battaniye ModeliKolay yapımı ve göz alıcı güzelliği ile halkalı battaniye yapımını vereceğim. Çok çabuk örülen ve çok beğenilen bir battaniye modeli. Öncelikle battaniye için kullanacağınız renklere karar vermelisiniz.

Birleştirme için beyaz veya krem rengi ip kullanmanızı öneririm. Önce halkaları hazırlıyoruz. 10 zincir çekip bir delik oluşturun. Sonra 3 zincir çekip deliğin içine tırabzan doldurun.

Deliğin içine 20 adet tırabzan doldurun. Sonra halkayı kapatıp ipi kopartın. Sonraki renge geçin. 10 adet zincir çekip önceki halkanın içinden geçirip sonra kapatın. Tekrar 3 zincir çekip halkanın içine 20 adet tırabzan doldurarak bitirin.

İstenilen uzunluğa gelinceye kadar bu şekilde halkaları örmeye devam edin.Halkaları tamamlayınca üst bölüme geçiyoruz. Bunun için halkanın bir tanesine batıp üzerine 4 adet tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Araya bir zincire çekip sonraki halkaya geçin. Her halkanın üzerine 4 adet tırabzan yapın. Son köşedeki halkaya gelince 5 adet tırabzan yapın. Sonra altıncı tırabzanı yapın ve aynı yere bir tırabzan daha yapın. 2 zincir çekip aynı yere 2 tırabzan daha yapın.

Devamında hemen yanına batarak yan yana 6 tırabzan yapın. Sonra bir tırabzan daha yapın ve aynı yere bir tırabzan daha yapın. 2 zincir çekip aynı yere 2 tırabzan yapın. Böylece köşe dönemeçleri yapmış olacaksınız.

Son halkaya 5 tırabzan yaparak bitirin. Sonra bir zincir çekip diğer halkaya geçin. Bu şekilde tüm halkaların etrafını tığlayın. Sonraki sırada artık bütün parçaları birleştireceğiz.

Birleştirme işlemini aynı aslında uygun yaptım. İsterseniz farklı birleştirme tekniklerini de kullanabilirsiniz. Çok çabuk örülen ve beğenilen bir battaniye modeli oldu. Son olarak tüm etrafını farklı bir renk ile tığlayın. Kenar danteli yapabilirsiniz. Araba battaniyesi olarak kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.