Tığ İşi Fıstıklı Su Taşı Yetişkin Yelek YapımıSevgili örgü severler tığ işi fıstıklı su taşı bayan yelek yapımı ile uzun bir aradan sonra sizlerle birlikteyim. Örgü sevenlerin tam detaylı yelek modellerini çok sevdiğini biliyorum.

Bugün paylaştığım tığ işi yelek modeli hem çok kolay hemde çok hoş oluyor. 38 beden hanımlar için ölçülerini vereceğim. Aynı zamanda beden büyütürken hangi yolu izleyeceğinizin detaylarını vereceğim.

38 beden yelek yapmak isteyenler omuzdan aşağıya kadar 43 santim, koltuktan aşağıya kadar 41 santim, omuzdan koltuğa kadar 22 santim ,kol kesimi 5 santim olmalıdır.

Önler için 90 zincir ile başlanmıştır. Arka kısmı ise 160 zincir ile başlanmıştır. 44 bedene kadar boy ölçülerini ve kesme işlemlerini aynı şekilde yapabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


40 beden için her parçayı 4 su taşı fazla başlamalısınız. Her su taşı 6 zincirden oluşmaktadır. Böylece 40 beden için önleri 96 zincir ile arkayı ise 166 zincir ile başlayabilirsiniz.

Yeleğin başlangıcında ve lastik kısımlarında tırabzan kullanılmıştır. Yeleği daha gösterişli bir hale getirmek için isterseniz önlerin lastik kısımlarında fıstıklar yapabilirsiniz.

Yaka ve koltuk kesimlerini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız örgü hayatım kanalının anlatımına bakabilirsiniz. Örgü örenlerin en büyük sorunu beden ayarlamasıdır. Bu sorunu verdiğim püf noktalarını takip ederek aşabilirsiniz.

Yelek fıstıklı olarak yapıldığı için çok kalın ip kullanmayın. Yelek angora iple yapılmıştır. Her beden için parçaları 6 zincir artırarak ayarlayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.