Tığ İşi Askılı Slopet Etek ModeliTığ işi ile yapılmış slopet etek yapımı ile birlikteyiz. Slopet etek yapımı için çok bilinen bir model kullanılmış. Aynı model ile takım olarak yelek yapabilirsiniz.

İsterseniz askılarını yapmadan düz etek şeklinde kullanabilirsiniz. 1 taneden biraz fazla ip kullanılmıştır. 1-2 yaş aralığı için uygun olacaktır.

Etek yapımına bel kısmından zincir çekerek başlayın. Bu kısımda bebeğinizin bel kısmını ölçerek örgüye başlayabilirsiniz.

Her bebeğin kilosu aynı olmadığı için aynı ölçüler size uymayabilir. Önce lastik hazırlayın. Bir ilmeği ön taraftan girerek örerken diğer ilmeği arka taraftan alarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bu şekilde lastik hazırlayın. Lastik bitince her model için  tırabzan üzerinden devam edin. İkinci modele geçince 6 tırabzan yaparak devam edin.

Bundan sonrasında 3 boyutlu modeli uygulayarak devam edin. Bundan sonra sayıyı değiştirmeden istediğiniz ölçüye gelinceye kadar devam edin.

Etek 27 santim olarak örülmüştür. Sonra askıları yapmak için tek model kullanın. Askıları ister düğme ile tutturun ister kurdele ile tutturun.

İsterseniz bel kısmına lastik geçirebilirsiniz. Örgü aşkım bebeğim kanalının anlatmış olduğu etek modelini videoyu izleyerek yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.