Tığ İle Yapılan Sıralı Elmaslar Bayan Örgü ModeliTığ ile yapacağınız oldukça iddialı olan sıralı elmaslar bayan örgü modeli ile harika örgüler yapabilirsiniz. Kullandığım ip oldukça ince dantel ipi ayarı kalınlığında olduğu için çok zarif oldu.Özellikle etol şal modeli arayanların kaçırmaması gereken bir model anlatımı. 

Zincir çekip başlıyoruz. Yeterli zinciri çekince elimizle bu noktayı tutup 3 zincir daha çekin. Bir tane üçlü tırabzan yapın. Örgünün ilk başlangıcı ve sonuna 3 tane üçlü tırabzan yaptım. 

Sonra 4 zincir çekip elimizle bu noktayı tutup 5 zincir daha çekin ve elimizle tuttuğumuz noktaya batıp buraya sabitleyin. Bir halka oluşturun. Tekrar 4 zincir çekip altıncı zincire batın. Sponsorlu Bağlantılar


4 zincir çekip burayı belli edin ve 5 zincir çekip bir halka oluşturun. 4 zincir çekip altıncı zincire batarak ilk sırayı oluşturun. Örgünün bitiminde son çektiğimiz zinciri altıncı zincire batıp buraya 3 tane üçlü tırabzan yapın. 

Sonraki sıraya geçerken 3 zincir çekip ilk üç tane olan tırabzanı yapın. Zincirlerin ortasına oluşturduğumuz deliğin içine batıp buraya 6 tane üçlü tırabzan yapın. Sonraki deliğe batıp buraya da 6 tane tırabzan yapın. 

Sırayı tamamlayınca 3 zincir çekip örgüyü çevirin. Tırabzanları yapıp üç zincir çekin. İpi dolayıp ilk tırabzana batın iki defada örüp son ilmeği kapatmayın. Son ilmekleri kapatmadan 6 tane tırabzan yapın.

Kalan son ilmekleri bir defada kapatıp sıkıştırın. 6 zincir çekip sonraki tırabzanların üzerine batın. Bu sırada son ilmekler kapatılmadan tırabzanlar iki defada örülüp kalan ilmekler kapatılacak.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir