Tığ İle Yapılan Renkli Çubuklar Örgü ModeliBugünkü modelimiz tığ ile yapılıyor ve kabartmalı çizgilerden oluşuyor. Tığ ile örgü modeli arayanlar bu modeli mutlaka incelemeliler. Modelin yapımı için pembe ve gri renkleri tercih ettim.

Modeli çok ince tığ ile yapmayın. 3 milim kalınlığında tığ ile ördüm. Kullandığım iplerde çok inde değildi. Biraz gevşek bırakarak örün. Böylece örgü daha yumuşak dokuda olacaktır.

Tığ örgü modelini kullanmak istediğiniz yer uzunluğunda zincir çekerek başlayın. Önce bir sıra sıkı iğne örün. İkinci sıraya geçince önce ilk delikten bir ilmek alın sonra yanındaki yerden bir ilmek daha çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bütün ilmekleri bir defada toplayın. Son battığımız yerden bir ilmek alıp hemen yanına batarak bir ilmek daha çıkartın. Sonra ilmekleri hepsini bir defada toplayın. Sırayı tamamlayın. Sonra renk değiştirin.

İlk deliğe batıp bir ilmek çıkartın ve yanına batıp bir ilmek daha çıkartın. Sonra bütün ilmekleri bir defada toplayın. Bu arada diğer ipi arada yürüterek devam edin. Her renk tek sıradan oluşuyor.

Bu yüzden örmediğimiz ipi arada yürüterek devam etmeliyiz. Tığ örgü modeli kabartmalı yan çizgiler şeklinde görünüyor. Örgünün tek bir örülüş şekli var ve çift taraflı bir görünüme sahip.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.