Tığ İle Yapılan Lastik ModeliBugün sizlere tığ ile yapılan bayan yeleklerinde ve bere yapımında lastik yerine kullanılan bir model hazırladım. Tığ ile yapacağınız birçok örgüde bu tekniği kullanabilirsiniz. Önce enine başlayıp öreceğiniz lastiğin üzerine modeli kurarak ister yelek ister şapka yapabilirsiniz.

Esneyen bir yapıya sahip olduğu için lastik yerine uygun olacak bir model olduğunu söyleyebilirim. Atkı ve başka modeller de yapabilirsiniz. Yapımı çok kolay önce yapacağınız yerin büyüklüğüne uygun sayıda zincir çekin.

Sonra örgüyü çevirin ve ilk zincire batarak bir tane ilmek çıkartın. Tığın üzerindeki ilmekle beraber ikisini bir defada sıkı iğne şeklinde örün. Hemen yanındaki zincire batıp bir tane daha sıkı iğne yapın. Bu şekilde atlamadan her zincire bir defa batarak sıkı iğne ile sırayı tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirin ve bir zincir çekin. İlk ilmeği atlayıp ikinci ilmeğin tek teline girip bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği sıkı iğne şeklinde örün. Bundan sonrasında her ilmeğe batıp sıkı iğne ile tamamlayın.

Bu modelin örülüşü bu şekilde devam edecek. Tek püf noktası örgüyü çevirince bir zincir çekip bu zincire batmadan yanına batarak sıkı iğne yapmaya devam etmektir. İstenilen ölçüye gelinceye kadar bu şekilde örmeye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir