Tığ İle Yapılan İki Ayrı Uzun Yelek ModeliHer mevsime uyan çok kullanışlı ve herkesin yapabileceği yelek tarifleri ile sizlerle birlikteyim. Her yelek modeli bu kadar kolay olmuyor. Ama bu tariflerle örgüye yeni başlayanların bile hiç zorlanmadan yapabileceği tarifler buldum.

İlk yelek yapımı için inceye yakın merserize bir ip ve 4 milimlik tığ kullanılmıştır. Yelek 3 ayrı parça şeklinde örülecek. Yeleğin başlangıcı delikler oluşturularak yapılmaktadır.

Su taşı modeli ile devam edilecek. Yeleğin boyunu ister kısa ister uzun tunik biçiminde yapabilirsiniz. Yeleğin daha salaş olması için kullandığınız tığ kalınlığını artırmalısınız.

Yeleğin ön parçaları için 22 santim, arka parçası için ise 60 santim genişliğinde örgüye başlayın. Örgüyü bitirince elinizle düzeltip hafif ütü buharı tutarak tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci olarak paylaştığım yelek modeli ise tığ ile yapılmış uzun saçaklı bir model. Eğer genç yaşta bir hanım için yapacaksanız saçaklı olarak yapmanızı tavsiye ederim.

Biraz daha yaşı ileri bir hanım için saçak kullanmayın ve boyunu biraz daha kısa yapın. Yazlık ince bir ip kullanılmıştır. Yeleğin yapımına gelecek olursak V şeklinde zincir yapılarak kolayca örülüyor.

Yelek arka taraftan başlanıp örülüyor. Sonrasında teker teker ön parçalar örülerek tamamlanıyor. Böylece omuz dikişi olmadan bütün olarak tamamlanmış oluyor.

Tığ ile yelek yaparken vücudunuza tam denk gelen bir kıyafeti ölçü alıp aynı genişlikte zincir çekerek örgüye başlayabilirsiniz. Böylece tam ölçüsünde bir örgü elde etmiş olursunuz.

Bu iki yeleği hobimmodam örgü kanalı kendi için hazırlamış ve siz örgü sevenler için anlatımlı videosunu hazırlamış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.