Tığ İle Yapılan En Kolay ve Şık Bebek Battaniyesi ModeliÇok kolay hemencecik yapabileceğiniz tığ işi bebek battaniyesi modeli hazırladım. Tek bir örülüş şekli olan örerken hiç sıkılmayacağınız bir battaniye modeli ile birlikteyiz.

100 gramı 250 metre olan bir ip kullandım. Tunus işi yapımında kullanılan 3,5 numaralı tek şiş kullandım. Modelin puf puf yumuşacık olmasını istiyorsanız kalın bir tığ kullanın. Bu model ile bebek hırkası ve bebek yeleği yaparak takım haline getirebilirsiniz.

Battaniye modeli ile kenar danteli de yapılarak bir bütünlük sağlanıyor. İlk olarak battaniye yapmak isteyenler bir metre uzunluğunda zincir çekerek örgüye başlamalılar. 5 ve katları olarak zincir çekin. İlk olarak bir tane sıkı iğne yapın. Hemen yanına bir tane tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Bir zincir çekip bir boşluk atlayıp bir tane tırabzan yapın. Hemen yanında 3 adet daha tırabzan yapın. 4 tırabzanı tamamlayınca bir zincir çekip bir boşluk atlayıp devam edin. Son bitiş kısmında bir zincir çekip bir boşluk atlayın ve bir tane tırabzan yapın. Hemen yanına sıkı iğne yapın.

3 zincir çekip geri dönün. Hemen yanına batın ve bir tane tırabzan yapın. Bir önceki sırada yapılan tırabzanların sonuncusunun ara boşluğuna girip sıkı iğne şeklinde kapatın. e zincir ekip ilk boşluğa 3 adet tırabzan yapın. Alttaki tırabzanların sonuncusunun ara boşluğuna girip ilmeği kapatın.

Bundan sonra sürekli bu şekilde devam edilecek. Kenar danteli için ise son sırayı dantel yerine kullanın. Sonra örgüyü yan çevirip aynı modeli diğer kenarlara uygulayarak battaniye modelini bitirin. Tırabzanları üçlü değil ikili tırabzan şeklinde örün. Böylece daha yumuşak bir dokuda battaniye modeli elde edersiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.