Tığ İle Yapılan 2 Farklı Tarzda Yelek ModeliBugün 2 farklı tarzda yapılmış tığ yelek anlatımı ile birlikteyiz. İki farklı yelek modeli iki farklı renk ile hazırlanmış. Yaklaşan kış ayları nedeni ile sizleri soğuk havalardan koruyacak olan yelek modellerine yer veriyorum.

Yelek modellerinden bir tanesi koyu kahve tonlarında yapılmış. Bu renk günlük kullanım için çok uygun olacaktır. Eğer çeyiz için yelek yapmayı düşünüyorsanız daha açık renkleri tercih edebilirsiniz.

İlk yelek modeli için önlerde 6 model kullanın. Yeleğin parçalarının her iki kenarında tırabzan kullanın. Bu yelek için farklı bir yaka kesimi kullanılmış.

Bu yelek modelinde bir sırada 6 model kullanılırken sonraki sırada 5 model kullanılmaktadır. Baharlık olarak kullanabileceğiniz bir yelek modeli.

Yeleğin arka parçası için 11 model kullanın. 38-40 beden için uygun büyüklükte olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci yelek modeli çok bilinen ve oklava örgüsü diye adlandırılan bir model. İster oklava ile örün ister kalın şişle örün. Çok çabuk ilerleyen ve fazla ip gitmeyen bir örnek.

Oklava örgüsü ile yapılan yelek modeli için mutlaka ince ip kullanmalısınız. Bu örgünün düzgün durması için mutlaka ütüleyin.

Özellikle çeyizlerde çok sık tercih edilen bir model olan oklava örgüsü yelek modeline yer vermek istedim.

Oklava örgüsü yelek modeli için mutlaka kenar kısımlarında tırabzan kullanın. Böylece yelek daha düzgün ve daha muntazam görünecektir.

İlk yelek modelinin anlatımını my hoby lşfe kanalı yapmıştır. İkinci yelek modelini ise yelek dünyam kanalı yapmıştır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir