Tığ İle Yapılan 2 Adet Renkli Battaniye ModeliTığ ile yapılan 2 adet battaniye modelinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Oldukça şık battaniye modellerini sizler için seçtim. İlk battaniye modelini yeşil ve beyaz renk ile hazırladım. Battaniye modeli 3 boyutlu bir görünüme sahip.

İlk olarak yeterli uzunlukta zincir çekin. Önce yeşil renk ile başlıyoruz. 3 adet sıkı iğne yapın. 7 zincir çekip beşinci zincire batın. 3 adet sıkı iğne yapın. 7 zincir çekip beşinci zincire batarak sırayı tamamlayın.

Sonraki sırada renk değiştirin. Tekrar örgünün başına gidip ilk başlangıçtaki 3 tane sıkı iğnenin üzerine tekrar 3 tane sıkı iğne yapın. Başlangıç zincirine batıp 4 tane ikili tırabzan yapın.

Sonra 3 tane sıkı iğne yaparak devam edin. Sırayı tamamlayınca bir sıra sıkı iğne yapın. İpi kaldığı yerde bırakıp tekrar örgünün başına geçin ve yeşil iple örgüye başlayın.

3 zincir çekip 2 tane ikili tırabzan yapın. 3 zincir çekip bir alt sırada çekilen 7 zincirin içine girip sıkı iğne ile kapatın. 3 zincir çekip sonraki 3 tırabzanı yapın. Her renk iki sıradan oluşacak.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci battaniye modeli kabartmalı çiçekleri olan bir model. Battaniye modeli kare olarak ortadan başlanarak örülüyor. İlk olarak 6 zincirle bir halka oluşturun. 3 defada çekerek bir dolgu yapın.

Aralarda 3 zincir çekerek dolguları 8 taneye tamamlayın. Halkayı kapatıp renk değiştirin. İlk deliğe batıp buraya 7 tane ikili tırabzan doldurun. Sonraki deliğe sıkı iğne ile kapatın.

Sonraki deliğe 7 tane ikili tırabzan yaparak 4 taneye tamamlayın. Sonraki sırada tekrar renk değiştirin. Bundan sonra dolguları üçlü olarak yapın. Üçlü dolguları köşe oluşturmak için kullanacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir