Tığ İle T Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?T yelek modeli ister yetişkinler için kullanılsın ister bebekler için yapımı en kolay modellerden biridir. T yeleğin yapımında bir püf noktası bulunmaktadır. Yazının ilerleyen bölümünde bu püf noktasını anlatacağım.

Bu püf noktası yeleğin bedenini büyütüp küçültürken işinize yaracaktır. Bugün paylaştığım T yelek sadece tırabzan ve delikten oluşmaktadır. Videosunu yayınladığım yelek küçük olarak hazırlanmış.

Yelek önce arka parçası örülerek başlanıyor. Bu başlangıcı istediğiniz yaşa göre yapabilirsiniz. 4 tane ikili tırabzan yapıp arada delik koymalısınız. Bir sonraki sırada deliklerin üzerine tırabzanlar gelirken tırabzanların üzerine delikler gelecek şekilde örmeye devam edin.

Arka parça bitince ön parçalar için iki kenardan zincir çekerek artırmalısınız. Yeleği büyük veya küçük yapacaksanız çekeceğiniz zincir sayısını örgünün boyunca yaparak ayarlamalısınız. Zinciri örgüden büyük yapmayın.Sponsorlu Bağlantılar


Üzerine devam edeceğiniz tırabzanları düşünerek bir santim kadar kısa olarak zincir çekebilirsiniz. Sonrasında örgüyü bütün olarak örmeye devam edin. Bu örgüde yaka ve koltuk kesimine ihtiyacınız olmayacak.

Eğer yeleğin ölçüsünü değiştirmişseniz ön parçaları arka parçanın yarısı ölçüsünde örün. Ön parçaları arka parçanın üzerine kıvırdığınızda tam ölçüsünde olmalıdır.

Alt bölümdeki resimde olduğu gibi ölçerek örgünün yeterli uzunlukta olup olmadığını anlayabilirsiniz. Şal yaka olan yeleği bitirip kenar kısımlarını tığlamayı unutmayın.

Yeleği istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Yakanın bittiği yere bir tane düğme dikin. Örgü aşkım bebeğim kanalının anlatımını yaptığı bu yeleği yaparak sevdiklerinize hediye edebilir yada satarak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir