Tığ İle Kalan İpleri Değerlendiriyoruz!Evde kalan ipleri bu defa tığ işi örgü ile değerlendirelim diye düşündüm. Ana rengi beyaz renk olarak kullandım. İsterseniz aralarına bir renk verebilirsiniz. Ama ben her sıraya ayrı bir renk kullandım. 

Bugünlerde eskiye geri dönüş var. Genç kızlara yatak örtüsü veya yatak şalı yapılıyor. Ayrıca evlerini renklendirmek isteyenler koltuk şalı veya kırlent gibi örgüler yapabilirsiniz. İlk olarak kullanacağınız yere göre zincir çekin.

Sonra 5 zincir çekip başlangıç noktasına batıp ikili tırabzan yapın. Hiç zincir çekmeden üç zincir atlayıp bir tane daha ikili tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere bir tane daha ikili tırabzan yapın. Bu şekilde yuvalar hazırlayın. Sponsorlu Bağlantılar


Sıra sonuna gelince ipi koparmayın. Tekrar örgünün başına gelip renkli ipe geçin ve ilk deliğe batın. 3 zincir çekip aynı deliğe batıp 3 tane daha üçlü tırabzan yapın. Hiç zincir çekmeden diğer deliğe geçip 4 tane tırabzan yapın. Bu şekilde sırayı tamamlayıp ipi kopartın.

Beyaz ipi kaldığımız yerden örgüyü çevirerek üst sıraya geçirin. Bu defa tırabzanların arasına batıp bir tane ikili tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip aynı yere bir tane daha ikili tırabzan yapın. Bu şekilde alt zemini hazırlayıp ipi örgünün sonunda bırakın.

Tekrar örgünün başına gelip deliklere 4 tane üçlü tırabzan doldurun. Açıktan koyuya doğru ipleri ayarlamalısınız. Aralara zıt renkler vererek örgüyü hareketlendirebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir