Tekstil Tipi Hazır Gibi Lastik ModeliTekstil tipi hazır gibi lastik modelini bilmeyenler için bu yazımın içinde anlatacağım. Örgülerin başlangıcında düz bir çizgi şeklinde görünüm olur. Bugün bu başlangıcı değişik olarak nasıl yapacağınızı göstereceğim. 

Bu başlangıcı selanik örgü için kullanabilirsiniz. Selanik örgü bir alt sıraya batılarak örüldüğü için sökülen ilmekler nedeni ile başlangıç kısmı gevşek olmaktadır. Önce ilmekleri şişe takın. Örgüye arka taraftan başlıyoruz. 

İlmekleri bir ters bir düz olarak öreceğiz. Ön tarafta model kuruluyor. Kenar ilmeğini alıp düz ilmeklere gelince şişi örgünün alt tarafından geçirip ilmeği şişe takın. Sonra bu ilmeği örgünün altından geçirip şişe geri takın. Sponsorlu Bağlantılar


Bu ilmeği düz olarak örün. Ters ilmeğe gelince aynen örün. Düz ilmekler örüleceği zaman örgünün altından geçip ilmeği şişe takın. Bu ilmeği örgünün altından çevirip şişe takın ve düz örün. Sırayı bu şekilde tamamlayın.

Örgünün arka tarafına geçince ilmekler de bir değişiklik yapılmadan bir ters bir şeklinde örün. Ön tarafa geçince ters ilmekleri aynen örüp düz ilmeklere gelince ipi arkaya alarak ilmeği örmeden atlatın. 

Bu lastik modeli arka tarafta ilmekler aynen örülerek yapılırken ön arka tarafa geçince ters ilmekler aynen örülecek. Düz ilmekler ise ipi arkaya alarak örmeden atlatılacak. İlmekleri örmeden atlatırken arka tarafından girilerek yönünün çevrilmesi gerekiyor. Böylece arka tarafa geçince ilmekleri örerken zorlanmamış olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir