Tek Yumakla Kolay Bebek Yelek ModeliÖrgüye yeni başlayanların severek yapacağını düşündüğüm bir bebek yelek modeli ile karşınızdayım. Hem kız bebekler için hem erkek bebekler için kullanabileceğiniz bir bebek yelek modeli.

Tek yumak ip yeterli olacaktır. Himalaya everday bebe lüx ip kullanılmıştır. 4 numaralı şiş ile örülmüştür. Aynı kalınlıkta ip ve şiş kalınlığı ile örecek olursanız 1 yaşa uygun büyüklükte bir bebek yelek modeli elde edebilirsiniz. Haroşa örgü ile oldukça şık bir bebek yelek modeli hazırlanmış.Sponsorlu Bağlantılar


3 parça halinde örülüyor. Kullanacağınız şiş kalınlığı 4 numara yerine 3,5 numara olursa yelek modelinin ölçüsü daha küçük olacaktır. Kullanacağınız şiş ve ip kalınlığı değişirse ilmek sayısını artırmanız gerekecektir. 4 adet düğme gerekiyor. Yelek modelinin yapımına ön parçadan başlayabilirsiniz.

Ön parçayı 34 ilmekle başlayabilirsiniz. Yelek modeli haroşa olarak örülüyor. Tam ortada kalan bölüm iki sıra haroşanın arasına iki sıra düz örgü ile şekil verilmiş. Yelek modelinin ark parçası için 60 ilmek hazırlayın. Arka parçası sadece haroşa olarak örülüyor.

Yelek modelinin ön parçaları arka parçadan daha uzun olarak örülüyor. Böylece ense oyuntusu yapmış olacaksınız. Fulya hanımın hazırladığı bu kolay bebek yelek modelini yapmanızı tavsiye ederim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir