Tek Sırada Yapılan Değişik Burgu ModeliBugün beğeni rekorları kıran değişik bir burgu modeli anlatımı yapacağım. Bu burgu modelini erkek kazak yapımı veya hırka yapımı gibi birçok erkek örgüsünde kullanabilirsiniz. Erkek örgülerinin yanında erkek çocukları içinde bu modeli kullanabilirsiniz.

Burgu modeli 18 ilmekle yapılıyor. İlk olarak örgünün ön sırasından örmeye başlıyoruz. İlk iki ilmeği ters olarak örün. Sonra 2 düz 2 ters şeklinde aynı lastik örer gibi örmeye devam edin. Örgünün arka sırasına geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örerek sırayı tamamlayın. Örgünün tekrar ön sırasına geçince 2 ters 2 düz şeklinde ilmekleri aynen oldukları gibi örmeye devam edin. Bu şekilde ilmekleri aynen oldukları gibi örerek 11 sırayı tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


On birinci sırada ilmekleri biraz gevşek bırakarak örün. Model arka sırada kuruluyor. Örgünün on ikinci sırada arka tarafta bir ilmek örmeden alın. Sonraki bir düz iki ters bir düz şeklinde 4 ilmeği örmeden başka şişe aktarın. Devamındaki bir düz 2 ters bir düz şeklinde 4 ilmeği örün. Örmeden başka şişe aktarılan 4 ilmeği örgünün ön tarafından şişe geri alın ve aynen oldukları gibi örün.

Böylece burgu modelinin ilk aşamasını tamamlamış olacaksınız. İkinci yarısı için önceki bölümde ön tarafta tutulan ilk 4 ilmeği bu defa örgünün arka tarafında tutarak başka şişe aktarın. Devamındaki 4 ilmeğin aynen oldukları gibi örün. Şişe aktarılan 4 ilmeği örgünün arka tarafından şişe geri alın ve aynen oldukları gibi örün. Hiç ara vermeden aynı şekilde ikinci modele geçerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.