Tek Sırada Yap Örgü ModeliYapımı çok kolay olduğu için çok tercih edilen bir yelek ve bebek örgü modelini hazırladım. Bayan yelek modellerinde ve bebek örgülerinde çok kullanılan bir örgü modeli.

Model 3 ilmekle yapılıyor aralarda bir tane ters ilmek kullanılıyor. Toplamda 4 ilmek ve katlarını hazırlayın. Bu model 3 düz 3 büz örgü modeline benzeyen bir yapıda örülüyor. Tek bir fark var. Bu fark modele şeklini veriyor. İlk olarak lastik hazırlamalısınız. Sonra örgünün arka sırasında modeli kuruyoruz.

Kenar ilmeğini örmeden alıp 3 ilmek ters bir ilmek düz örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp 3 ilmek düz bir ilmek ters örün. 3 ilmek düz bir ilmek ters şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasında sadece tek sırada kuruluyor. Diğer sıralarda ilmekleri aynen olduğu gibi örün. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki üç ilmeğe modeli kuracağız. 3 ilmeğin ortasındaki ilmeği örgünün başına alın. Önce ipi bir kez dolayıp yer değiştirdiğimiz ilmeklerle arkasındaki ilmeği toplamda 3 ilmek olarak birlikte toplayın.

Eksilen ilmeğin yerine bir ilmek artırın. Aradaki bir ilmeği ters olarak örün. Bir ilmek dolayıp ikinci ilmeği örgünün başına alıp 3 ilmeği düz örerek birlikte toplayın. Sonra bir ilmek artırmayı unutmayın. Bundan sonraki arka sırada 3 ilmek ters bir ilmek düz olarak örün.

Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen örüp ön sırada tekrarlayın. Örgünün arka sırasında tekrar ilmekleri aynen örüp ön sırada modeli tekrarlayın. Tek sırada kurulan çok kolay bir örnek. Yapmayı düşünenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.