Tek Sırada Ör Giy Kolay Yelek ModeliZevkli ve kolay yapımı ile beğenileri kazanan bir yelek modeli anlatımı alıyor sırayı. Ajursuz bir yelek modeli olması nedeni ile yaklaşan soğuk kış günlerinde sizleri sıcacık tutacağı gibi şık görünümü ile de beğenileri kazanacaktır. Ben bu modeli yelek modeli yapımına çok yakıştırdım ama sadece yelek modeli yapmak için değil istediğiniz her türlü örgüde kullanabilirsiniz.

Yelek modeli tek sırada kurulan sizi hiç zorlamayan bir model. Bebek örgüleri için bu modeli düşünebilirsiniz. Her kalınlıkta iple gayet hoş duracaktır. Model 3 ilmekle yapılıyor. Aralarda 2 tane ters ilmek kullandım. İsterseniz ajurlu bir ara model kullanarak klasik bir bayan yelek modeli elde edebilirsiniz. İlk olarak lastik hazırladım. Sonra örgünün arka tarafından örmeye başladım.Sponsorlu Bağlantılar


2 ilmek düz ördüm. Sonraki 3 ilmeği çift dolayarak ters ördüm. Sıra boyunca 2 ilmek düz 3 ilmek ters şeklinde öreceğiz. Ters ilmekleri örerken çift dolayarak örmeyi unutmayın. Ön sıraya geçince 2 ilmek ters örün. Sonraki 3 tane olan düz ilmeği çift doladığımız için önce serbest bırakıp boyunu uzatın. Sonra baştaki 2 ilmeği sondaki ilmeğin üzerinden atlatıp yer değiştirin. Sonra bu 3 ilmeği düz olarak örün.

Sıra boyunca aradaki 2 ilmeği ters olarak örün. Düz ilmekleri önce serbest bırakıp boyunu uzatın sonra baştaki 2 ilmeği diğer ilmeğin üzerinden geçirip yer değiştirin. Sonra bu 3 ilmeği aynı şişe toplayıp düz olarak örün. Sonraki sırada ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Ön sıraya geçince ilmekleri tekrar aynen oldukları gibi örün. Arka sıraya geçince ters ilmekleri çift dolayarak örün. Böylece ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.