Tek Sırada Kolayca Örülen Bebek Süveteri ModeliTüm bebek örgülerinde kullanabileceğiniz bir örgü modeli ile karşınızdayım. Erkek bebekler için süveter modeli olarak kullanabilirsiniz. Model tek sırada kuruluyor.

Bu yüzden örgü bilmeyenlerin bile hiç zorlanmadan yapacağı bir örnek. Bebek örgülerinde genellikle kolay modeller tercih ediliyor. Bu yüzden bu modeli her türlü bebek örgüsü modelinde kullanabilirsiniz. Model 6 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım.

Toplamda 8 ilmek ve katları olarak ilmekleri hazırlayın. İlk olarak örgünün ön sırasından başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. Başlangıçtaki bu iki ilmek ters olarak devam edecek. Sonraki 6 ilmeği düz olarak örün. 2 ilmek ters 6 ilmek düz şeklinde sıra boyunca bütün ilmekleri örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında ilmekleri oldukları gibi sıra boyunca örün. Örgünün ön sırasına geçince üçüncü defa ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasında dördüncü sırada önce iki ilmeği düz olarak örün. Modeli oluşturan 6 ilmeğe gelince ilk iki ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın.

Sonra ara boşluğuna girilen iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonraki iki ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bu iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Üçüncü kez aynı işlemi yapacağız. İkinci ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın sonra bu iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın.

Aradaki iki ilmeği ters örerek ikinci modele devam edin. Bu şekilde 4 sıradan oluşan bir model. Sadece son sırada tek sıra olarak model kuruluyor. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki yapılan işlemleri tekrarlayın. Özellikle erkek çocuklar için fazla model bulunmuyor. Bu model erkek çocuk örgülerine çok yakışacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.