Tek Sıra Yaprak Robalı Bebek Yelek ModeliBugün çokça bilinen bir model olan tek yapraklı roba modelinin nasıl yapıldığını vereceğim. Kartopu baby one ip kullanılmıştır. Eskilerden kalan ama hiç bir dönem modası geçmeyen bir roba modelidir.

Roba yapımında misinalı şiş size kolaylık sağlayacaktır. Yelek için örgüye yakadan 93 ilmekle başlanmaktadır. Yelek için önce lastik örün. Sonra parçalarına ayırarak örgüye devam edin.

Yelek için ön lastiklerde 7 ilmek kullanılıyor. Her yaprak modeli için 7 ilmek kullanın. Her yaprak modelinin arasında birer tane ters ilmek var.

Yeleğin yapımında 250 metresi 100 gramlık olan antipilling özellikli bir bebe ve 3,5 numara 100 cm misinalı şiş kullandım. Yaklaşık olarak 1,5 yumak yani 150 gr ip gerekli oldu. Yelek 1-2 yaş grubu bebekler için örüldü.Sponsorlu Bağlantılar


Her yaprak modelinin ortasında iki tane artırma yapılacak. Yaprakların ortasında 5 sıra delik konulacak. Yaprak modellerinin arası haroşa yapılacak.

Roba artınca 313 ilmek olacak. Roba bitince alt bölüm için istediğiniz modeli kullanabilirsiniz. Bu roba modelini ister yelek ister hırka yapımına uygulayabilirsiniz.

Yaprak robalı yelek modelinin hem roba kısmının hem alt beden kısmının yapım videolarını sizler için alt bölümde paylaştım. Alaza örgü kanalının anlatımı ile yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir