Tek Şekilde Örün İki Tarafını KullanınModelin tek bir örülüş şeklinin olması iki tarafınında aynı görünmesini sağlıyor. Bu yüzden kaşkol, boyunluk ve şapka gibi örgülerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle ön kısmı fermuarlı erkek ceket yapımına çok yakışacağını düşünüyorum. 

Modelin benim anlattığım şekilde tam denk gelmesi için çiftli sayıları kullanmalısınız. Kullanacağınız örgünün ilmeklerini ayarlayıp şişe takın. Önce kenar ilmeğini alın ve ilk ilmeği düz olarak örün.

Sonraki ilmeği ters örmek için ipi ön tarafa alın ve hem ipi hemde ilmeği örmeden diğer şişe atlatın. Bir ilmeği düz örüp bir ilmeği üzerine ip dolayarak örmeden atlatın. Bu sırada bir ilmek düz bir ilmek ters öreceğimiz yerde örmeden atlatıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Örmeden atladığımız yerde ipi şişe dolayıp hem ipi hemde ilmeği birlikte örmeden atlıyoruz. Sırayı tamamlayıp diğer sıraya geçiyoruz. Aynı şekilde kenar ilmeğini alın ve ilk ilmeği düz olarak örün. 

Düz örülen ilmek bir önceki sırada örmeden atladığımız ilmek ve üzerine doladığımız ilmekten oluşuyor. Bu iki ilmeği arka tarafından girerek düz örün. Böylece doladığımız ilmeklerin delik şeklinde görünmesini engelliyoruz. 

Sonraki ters görünümlü ilmeğe gelince ipi ön tarafa ilmeği ters örecekmiş gibi alıp ip ile birlikte ilmeği örmeden atlatın. Sırada düz ilmek geldiği için iki ilmeği birlikte keserek örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir