Tek Renk Yazma Kenarına Saksıda Çiçekler Tığ Oya ModeliTığ oyalı yazma kenarı modellerine devam ediyoruz. Taba rengi tek renk yazma kenarına yazmanın kendi rengi ile yapılan tığ oya modeli sayesinde kibar ve ağır bir model elde edilmiş.

Yazmanın rengine zıt bir renk olan yeşil ip ile önce tığ battısı hazırlanmış. Sonra sıralı olarak ip koparılmadan çiçek desenlerinin yaprak kısımları örülmüş. Önce ipi sabitleyin. 1 zincir çekip tekli örümcek yapın. İpi 2 defa dolayıp dördüncü tığ battıya girin. 4 defada yukarı doğru örerek tırabzan yapın.

2 zincir çekip yapılan tırabzanın ara boşluğuna tırabzan yapın. Bu tırabzanlar ikili tırabzan şeklinde 7 tane olacak. Sıradaki tığ battısına girip kapatın. 16 zincir çekip örgüyü çevirin. Önceki yaptığımız tırabzanların tepesine batın ve örgüyü çevirin. oluşturulan yuvanın içine 16 tane sıkı iğne doldurun.Sponsorlu Bağlantılar


1 zincir çekip sıkı iğnelerin yanına 7 tane tırabzan yaparak doldurun. 1 zincir çekip örgüyü çevirin yaptığımız 7 tırabzanın tepesine batarak sıkı iğne doldurun. 1 zincir çekip örgüyü çevirip bir tane örümcek yapın. Dördüncü tığ battısına girerek kapatın. Bu şekilde alt zemini tamamlayın.

Sonra çiçek motiflerine geçiyoruz. Önceki sırada hazırladığımız sıkı iğneli bölüme batın. 4 zincir çekip üçüncü sıkı iğneye batın. Bu şekilde pipirik oluşturun. Sonra örgüyü çevirip her pipiriğin içine 4 tırabzan yapın. 4 zincir çekip son tırabzanın arasına batın. Sonra arasına girdiğiniz tırabzanın arasına sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin.

Bu şekilde pipirklerin içine ikili tırabzan doldurarak yaprakları oluşturun. Yaprakların rengini yazma ile aynı renkte yapın. Aralarda başka renk kullanın. Oya sandığım kanalı bu zarif tığ oya modelini sizler için hazırlamış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir