Tek Renk Yazma İçin İki Renkli Tığ Oya ModeliTek renk yazmanız varsa bu tığ oya modelini mutlaka denemenizi öneririm. Renkleri ve oya modeli ile çok güzel bir uyum yakalanmış. En önemlisi ip koparma derdi olmadan sıralı olarak yapılmasıdır.

Yeşilin en güzel tonlarından bir tanesi seçilmiş. Koyu tonlarda yeşil yazma kenarına hardal sarısına yakın bir renk kullanılarak güzel bir uyum sağlanmış.

Tığ oya modellerinde genelde alt bölüm bütün olarak yapılırken üst bölümdeki çiçekler ip kopartılarak yapılıyor. Hem örmesi hem kullanması biraz zor oluyor.

Bu modelde hem örmesi hem ütülemesi çok kolay. Alt çimen kısmında uzun bir ilmek çekip bir tane yarım örümcek yapın ve üçüncü deliğe batın. Buraya bir tane tırabzan yaparak yukarı doğru çıkın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra zincir çekip tırabzanın üzerine sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Tekrar örümcek yapıp üçüncü deliğe batarak devam edin. Alt kısmı bu şekilde tamamlayın.

Üst bölümdeki çiçeklere geçince renk değiştirin. Alt bölümdeki yaptığımız pipiriklerin içine batıp zincir çekin ve sonraki pipiriğe batın. Bu şekilde bir delik oluşturun.

Bu deliğin içine tırabzan doldurun. Bu tırabzanların arasına zincir çekin. Sonra örgüyü tekrar çevirip tırabzanların arasına zincir çekerek pipirik oluşturun. Sıranın sonuna gelince tekli örümcek yapın ve sonraki çiçeğe geçin.

Oya sandığım kanalı tek renk yazma kenarı için iki renkli değişik bir tığ oya modeli hazırlayarak anlatımını yapmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.