Tek Renk Örgülere İki Renkli BaşlayabilirsinizBugün tek renk örgülere 2 renk ile yapabileceğiniz bir başlangıç modeli göstereceğim. Tek renk örgülere renk katarak çok dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Koyu renkli örgülerde açık renkli ipler kullanabilirsiniz. Açık renkli iplerde ise koyu renkli ipler kullanmalısınız.

Her türlü örgü için bu başlangıç modelini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken farklı tonlarda ip kullanmak olacak. Anlatacağım başlangıç modeli sadece ilmek atarken kullanılmaktadır. Bundan sonrasında lastik yapmalısınız.

Anlatacağım başlangıç için hem şiş hem tığ kullanmalısınız. Bu modele başlarken ilmek atmak için ip ayırmanıza gerek yok. İki renk ipi elinize alın bir ilmek atın. Bu başlangıç için ilmeği istediğiniz şeklide atabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra iki ayrı renkten olan ilmekleri ayırın. İlmeğin bir tanesini şişe diğerini ise tığa takın. Tığa şişin üst kısmındaki ipi takıp ilmeğin içinden geçirerek örün. Sonra ördüğünüz ilmeğin içinden diğer renkte olan ipi tekrar şişin üzerinden alarak örün.

Her defasında ip değiştirerek parmağınıza dolayın. Tığı şişin üzerinden geçirip parmağımızdaki ipi alarak örün. İstediğiniz sayıya gelince ister lastik ister haroşa şeklinde lastik örün. İlmek atma işlemi bitince örgüye devam edeceğiniz renk ile örgüye devam edin.

Eğer kullanacağınız model lastik istemiyorsa hemen modeli kurun. Eğer kullanacağınız model lastik ile yapılıyorsa mutlaka lastik yapın. Bunu her türlü örgüye başlarken kullanıp renkli başlangıçlar elde edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.