Tek Parçada Yapılan Saç Örgülü Patik ve Saç Bandı ModeliSaç örgü ile yapılan tek parçalı kolay patik modelini paylaştığım anda çok yoğun ilgi gördü. Ayağınızı saran şık bir patik modeli oldu. Bu patik modelinin bir avantajı da ördüğünüz yerde ayak büyüklüğünüze göre kolayca ayarlayabilmenizdir.

Bir tane ip yeterli olacaktır. Vereceğim ölçüler 39-40 numara için uygun olacaktır. 30 ilmekle başlıyoruz. Bu 30 ilmeğin iki kenar kısmındaki 7 ilmek haroşa olarak devam edecek.

Ortada kalan 16 ilmek saç örgüsü modeli için kullanılacak. İp ve şiş kalınlığı ölçüyü değiştireceği için 10 santim genişliğinde örgü başlamalısınız. 49 santim oluncaya kadar öreceğiz.

Saç örgüsü kısmını yaparken ortada kalan 8 ilmeği iki kenara doğru açmamız gerekiyor. Dilerseniz saç örgüsü yerine başka bir modelde kullanabilirsiniz.

Kendi ayağınıza göre ölçerek patiği tamamlayın. Sonra ensiz kısmından dikmeye başlayın. Taban kısmını dikerek bitirin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra üst bölüme geçin. Üst bölümü yuvarlayarak dikin. Ben bir tane küçük parça örerek fiyonk yaptım. İsterseniz bunun yerine hazır süsler kullanabilirsiniz.

Ben bu patik modeline takım olarak saç bandı hazırladım. Saç bandı patik modeli ile aynı sayılarda ve ölçülerde yapıldı. Bir kenarına düğme dikin. Diğer kenarına bir tane düğme deliği hazırlayın.

Çok şık bir saç bandı oldu. İsterseniz kız çocuklarınıza aynı saç bandını yaparak kendinizle takım yapabilirsiniz. Patik ve saç bandını takım yaparak gelin kızların çeyizine hazırlık yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.