Tek Parçada Örülen İki Renkli Waffle Yelek ModeliTek parçada örülen iki renkli waffle yelek yapımı sırayı alıyor. Farklı yapımı ve görünümü ile hem dikkatleri çekiyor hemde kolaylık sağlıyor. Tek parçada örülen yelek sizleri zorlamadan kolayca bitecektir.

Çok fazla bebek yeleği modeli bulmak mümkün. Farklı ve fazla görülmemiş olan bir yelek modeli olduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Tığ örgüyü tercih edenleri sevindirecek bir yelek modeli.

Kolay olması sizi aldatmasın. İki renk kullanılarak waffle modeli uygulandığı için yelek çok güzel olmuş. Yelek 0-6 ay bebekler için uygun büyüklükte hazırlanmıştır.

Yeleğin yapımına önce arka parçadan başlanmaktadır. Yeleğin yapımında nako lüx minnoş ip kullanılmıştır. 3 numara tığ ile örülmüştür. Yeleğin yapımına 50 zincir çekerek başlıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


50 zincir 22 santim gelmektedir. Sonra her bir zincir için bir tane tırabzan örün. Örgüyü çevirince iki tırabzanı alttaki tırabzanın tepesine batarak yaparken üçüncü tırabzanı alttaki tırabzanın arasındaki boşluğa girerek yapın.

Böylece örgüye boyut kazandırmış olacağız. Sonraki sırada renk değiştirip aynı tekniği kullanarak sırayı tamamlayın. Her bir sırayı farklı renk ile örerek 9 sırayı tamamlayın. Sonra örgünün başında 32 zincir çekin.

Zincirin üzerine sıkı iğne yaparak tamamlayın. Gövde kısmına gelince modele devam edelim. Örgünün sonunda 32 zincir çekerek sırayı tamamlayın. Örgüyü çevirip zincirlerin üzerine tırabzan doldurarak devam edin.

Bundan sonrasında örgüye bütün olarak devam edin. Aynı şekilde her renk bir sıra olacak şekilde deva edin. Yeleğin kenar kısımlarını tığlayarak bitirelim. Örgü aşkım bebeğim kanalının anlatımı ile bu yeleği kolayca yapacağınızı düşünüyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir