Tek Parçada Örülen Burgulu Kolay Bebek Yelek ModeliBugün kız ve erkek bebeklerin hepsi için kullanabileceğiniz tek parçalı örülen burgulu bebek yeleği yapımını paylaşıyorum. Sade ve şık bir bebek yelek modeli ile sizlerle birlikteyiz. Haroşa örgü ile yapılan yelek modelinin yaka kısmında burgu kullanılmıştır.

Kolay örülüp çabuk biten bir bebek yelek modeli arıyorsanız bu modeli tam size göre demektir. Yelek tek parçadan başlanıp haroşa olarak örülüyor.

Sadece örgünün her iki kenarında burgu modeli ile devam ediliyor. Koltuk kesimine gelinceye kadar bu şekilde devam edip sonra 3 parça halinde örgüye devam ediliyor. Yeleğin yapımında 3 numaralı misinalı şiş kullanılıyor.

Yelek yapımı için kartopu baby one ip tercih edilmiştir. Yelek yapımı için 120 ilmeği şişe atıp örgüye başlayın. Örgünün her iki tarafındaki 8 ilmeği burgu modeli için ön tarafta düz arka tarafta ters şeklinde devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Diğer ilmekleri ister ters örerek ister düz örerek haroşa yapın. Bildiğiniz gibi haroşa hem ters hem düz örgü ile yapılabiliyor. 76 sırayı 7 sırada bir burgu yaparak tamamlayın.

76 sırayı tamamlayınca 30 ilmek ön parça için 60 ilmek arka parça için ve diğer ön parça içinde 30 ilmek ayırarak devam edin. İlmekleri ayırdığımız kısım koltuk bölümünü oluşturuyor.

Yelek modelini yaparken 3 parçaya ayırdıktan sonra ön parçaları örerken yaka ve koltuk kesimini yapacağız. Arka parçayı örerken sadece koltuk kesimini yapacağız. Son olarak yeleğin sadece omuz kısımlarını dikerek bitirin.

Bu yelek modeli için düğme yerine ponpon kullanılmış. Örgü aşkı kanalı hem pembe hem mavi renkli olarak yelek modelini hazırlayıp anlatımını yapmış. Hiç zorlanmadan kolayca yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.