Tek Parçada Örülen Bir Günde Biten Bebek YeleğiSon yıllarda oldukça ilgi gören tek parçada örülen sürpriz bebek yelek modelini sizlerin beğenisine sunuyorum. Dikiş gerektirmeyen kolayca örülüp çok beğenilen bir yelek modeli. 

Bu yelek modelini ister paylaştığım gibi tek renkli olarak örün ister ön parçalarını farklı renklerde örün. Dilerseniz yeleği haroşa olarak örebileceğiniz gibi farklı bir model ile de yapabilirsiniz.

Yelek 1-1,5 yaş bebekler için uygun büyüklükte hazırlanmış. Yelek için 2 tane düğme ve 3,5 numara şiş kullanılmıştır. 1 tane ip yeterli oluyor hatta biraz kalıyor. 2 veya 3 ilmek daha fazla başlarsanız ip tam yeterli olacaktır.

Yeleğin yapımı için 52 ilmek atıp omuz kısmından örgüye başlayın. Toplam 26 sıra haroşa örüp örgünün her iki kenarına 26 ilmek atın. Artırılan 26 ilmeğin yanından 3 ilmek ayırıp bu 3 ilmeğin iki kenarından arıtma yaparak devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


16 sıra bu şekilde artırma yaparak örün. Örgünün her iki kenarından 16 ilmek keserek yaka kısmını oluşturun. 28 sıra artırma oluncaya kadar örmeye devam edin. Sonra 2 tane düğme deliği koyup 2 sıra daha örün.

Sonra ilmekleri keserek yeleği bitirin. Yelek dikişsiz oluyor sadece omuz kısmını dikin ve düğmelerini yerine yerleştirip dikin. Efsane örgücü kanalının bir günde örüp bitirdiği bu yelek modelini örüp sevdiklerinize hediye edin.

Satış yapmak isteyenler için çok ideal bir yelek modeli. Hem çok çabuk örülüyor hem de çok değişik görünüyor. Yapmak isteyenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir