Tek Modelle Yapılan 2 Ayrı Patik ModeliTek bir patik modelinden iki ayrı örnek hazırladım. Her iki patik modelinin de yapımı aynı ama görüntüsü farklı oldu. Bunun için sadece tek yapmanız gereken başlangıç sayısını değiştirmek olacak.

Başlangıç sayısını 5 ilmekle yaptığım patik modeli Alâeddin’in sihirli çarığı gibi oldu. Bu patik modelinin ucuna ponpon yaptım.

Diğer patik modelini 17 ilmekle başladım.  Önce bütün ilmekleri arka taraftan ters olarak ördüm. Ön tarafta 8 ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek daha artırın.

Kalan 8 ilmek ters örülüp sıra tamamlanacak. Arka tarafta bütün ilmekleri ters örün. Sadece ön tarafta artırma yapın. Bu artırmalar tam ortada kalan düz ilmeğin başında ve sonunda yapılacak.Sponsorlu Bağlantılar


2 diş haroşa örüp arka tarafta ipi değiştirin. Her renk 2 diş haroşadan oluşacak. Bu şekilde 7 renk değiştireceğiz. Son renge geçince ön tarafta tam ortada kalan 11 ilmeği kesin.

Devamındaki ilmekleri 13 sıra oluncaya kadar örerek kesin. Sonra diğer tarafa geçip 13 sıra örün. Sonra dikme işlemine geçiyoruz. Patik modelinin ön tarafını içe gelecek şekilde katlayın.

Her iki patik modelinin de artırmasını aynı sayıda yapacağız. Sadece başlangıç sayılarını değiştirerek iki ayrı model elde edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.