Tek Kullanımda Siyah Nokta Geçiren PeelingBurundaki-Siyah-Noktalar-375x276Siyah noktanın hepimizin ortak sorunu olduğu kesin bir konudur. Siyah noktalar tozlar, kirler, yüzümüzdeki yağlar gözenekleri tıkar ve siyah bir görüntü oluşturur. Ortaya çıkan yerler ise genellikle çene ve burundur. Bu yüzden toplum içine girdiğimizde yada birisiyle muhabbet ettiğimizde siyah noktaların kötü bir görüntü oluşturduğunu düşünür ve geriliriz.

Bu yüzden bu konuda çok fazla tarif ve maske var. Hatta son zamanlarda çeşitli siyah nokta temizleyici aletler kullanılmaya başlandı. Ama çoğu sıktırma yöntemi ile temizleme sağladığı için gözeneklere zarar verebilir ve bu olduğundan daha kötü bir görüntüye sahip olmanıza neden olabilir. Boşa masraf yapmak yerine doğal olan maske ve peelingleri denemenizi tavsiye ederim.

siyah noktaBenim hem doğal olduğu için hemde anında etki gösterdiği için düzenli kullandığım bir peeling türüdür diş macunu ve karbonat. Her evde bulunabilecek iki malzeme olması da işin en güzel yanı. En fazla 5 dakikanızı alıyor ve uygulaması çok kolay. Şimdi malzeme ve uygulamasına geçelim.

Malzemeler:

-1 tatlı kaşığı diş macunu

-2 tatlı kaşığı karbonatSponsorlu Bağlantılar


Tarifi:

Malzemeleri bir kasede birleştirip kremsi kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra yüzümüzde uygulayacağımız bölgeleri ıslatıyoruz. (Ben genelde T bölgesine uyguluyorum.) Daha sonra kullanmadığımız bir diş fırçası yardımıyla (fırçanın ince kıllı olması tercih edilir.) dairesel hareketlerle yüzümüze masaj yapıyoruz.

Eğer fırçayı yüzünüze çok bastırırsanız cildiniz tahriş olabilir.

Yaklaşık 5 dakika boyunca fırçayla oval hareketlerle masaj yaptıktan sonra ılık suyla yine oval hareketlerle yıkıyoruz. Son olarak nemlendirici kullanarak peelingi tamamlayabilirsiniz.

*Karbonat bir süre sonra yüzümüzü yakmaya başlayacağı için maske şeklinde uygulamayın ve diş macunun açık ortamda kuruma riski olduğu için tek kullanımlık yapmanızı öneririm.

Daha ilk kullanımda yüzünüzde parlama ve highlighter sürmüş gibi ışıltı olduğunu göreceksiniz. Haftada 2-3 kere kullanımı uygundur. Bu şekilde hem siyah noktalarınızdan kurtulmuş olup hemde fazla yağ ve kirden oluşacak sivilcelerin önüne geçmiş olacaksınızsiyah nokta peelingiBunun yanında eğer çok fazla sivilceye sahipseniz sivilceyi yok eden aspirin maskesini denemenizi de şiddetle tavsiye ederim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir