Tek Bir Örülüş Şekli İle Çift Taraflı Olan Örgü ModeliTek bir örülüş şekli ile hem işinizi kolaylaştıran hemde çift taraflı kullanılan bir model yapmak için yazıyı dikkatlice okumalısınız. Görünüşü ile beğenileri kazanan modeli hem angora iplerle hemde kalın iplerle yapabilirsiniz.

Çift taraflı kullanılan modeli boyunluk, kaşkol ve benzeri örgülerde kullanabilirsiniz. Angora iplerle etol şal yaparak beğenileri kazanabilirsiniz. Kolayca yapılan bu modeli küçük bir parçada çalışarak sizlerin görmesini istedim.

Ayrıca model lastik istemediği için hemen örmeye başlayabilirsiniz. Model 4 ilmekle yapıldığı için 4 ve katlarını ayarlayıp 2 tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz. İlmekleri hazırlayıp hemen örmeye başlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Önce kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek düz örün. İpi arkaya alarak bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki iki ilmeği birlikte kesme işlemi yapar gibi kesip ilk ilmeği tekrar düz olarak örün. Böylece ilk modeli bitirmiş olacağız.

Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın. İki ilmeği önce birlikte düz örüp sonra ilk ilmeği tekrar düz örerek sırayı bu şekilde devam edin. Örgünün tek bir örülüş şekli olduğu için örgüyü çevirip aynı işlemleri tekrarlayın.

Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek örmeden atlatıp iki ilmeği önce birlikte düz örüp sonra ilk ilmeği tekrar düz örerek devam edin. İlk 4 ilmeği ördüğümüz şekilde bütün örgüyü aynen örerek devam edeceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir