Tavus Kuşu Motifli Tığ İşi Çeyizlik Yelek ModeliBugün aslında çok bilenen ve sıkça görülen bir model olan tavus kuşu tığ işi yelek modelinin nasıl yapıldığını göreceğiz. Yelek dantel gibi zarif bir görünüme sahip. Bu yüzden ince iple örmenizi tavsiye ederim.

Yelek önce etek ucundaki motiflerle örülmeye başlanıyor. Bu motifler yarım şekilde tek tek örülüyor. Motifleri örerken beden büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. 6 sıra motif ekleyerek boyunu tamamlayın.

Paylaştığım yelek için yan yana 11 motif ekleniyor. Bu yelek modeli için yan dikiş kullanılmıyor. Bütün olarak tek parça şeklinde örülerek bitiriliyor. Motifleri tamamlayınca üst kısımda delik örmeye başlıyoruz.

Motiflerden sonra önce delikli kısmı örüp sonra modelli kısma geçin. Modelli kısım bele oturan bölümü oluşturuyor.

Modelli olan bölümü tamamlayınca tekrar delikli bölüme geçiyoruz. Delikli bölümü örerken yaka ve koltuk kesimlerini de aynı anda yapacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Sadece delik olarak örüldüğü için yaka ve koltuk kısmını yapmak daha kolay olacaktır. Beden büyüdükçe yaka ve koltuk kesimi için daha fazla ilmek kesmeniz gerekecek.

Çeyiz için yelek yapmayı düşünüyorsanız bu ölçüler size tam olacaktır. En son yelek bitince omuz kısmını dikip kenarlarına tığ ile bir sıra örerek daha düzgün durmasını sağlayın.

Entel dantel örgü evi kanalının hazırlayıp beğenilerinize sunduğu bu şık yelek modelini yapmak için paylaştığım videoları dikkatlice izleyin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir