Tavşan Dişi Kolay Örgü ModeliSevgili hanımlar beğenerek ördüğüm tavşan dişi örgü modeli anlatımını yapacağım. Ben bu modeli daha önce hiç görmedim eminim sizlerde ilk defa benim kanalımda gördünüz. 

Önce 3 ilmek ve katlarını ayarlayıp iki tane kenar ilmeği ilave edin. Örgüye başlarken önce bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak örün. Arka tarafa geçince bu defa ilmeklerin tamamını ters olarak örün. 

Tekrar ön tarafta ise ilmekleri aynen olduğu gibi düz olarak örün. Modeli arka tarafta uyguluyoruz. Kenar ilmeğini alın ve sonraki ilmeği düz olarak biraz uzatarak örün. Sonra ördüğünüz bu ilmeği şişten çıkartmadan bu ilmek ile yanındaki ilmeği birlikte toplar gibi düz örün. Sponsorlu Bağlantılar


Burada ördüğümüz iki ilmeği şişten çıkarmıyoruz ve iki ilmekle beraber yanındaki ilmeği de dahil ederek üç ilmeği düz örerek topluyoruz. Böylece bu 3 ilmeği yeni bir üç ilmekle değiştirmiş oluyoruz.

Ara vermeden yanındaki ilk ilmeği düz örüp bu ilmekle yanındaki ilmeği birlikte düz örüp sonra üçüncü ilmeği de dahil edip üç ilmeği düz olarak birlikte örün. Bu şekilde arka sırada bütün ilmekleri örün.

Ön tarafta kenar ilmeğini alıp üçerli şekilde duran ilmeklerin ilkini ters olarak örüp ipi arka tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatın ve son ilmeği de ters olarak örün. Sonraki üç ilmeği de aynı şekilde bir ters örüp ipi arkaya alın ve bir ilmek örmeden atlatıp üçüncü ilmeği ters örün. Arka tarafta aynı ilmekleri düz örüp aradaki ilmeği örmeden atlatın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.