Tarzınızı Yansıtan Aşk Merdiveni Örgü ModeliSevgili örgü severler bugün lastik istemediği için her türlü örgüye uyarlanabilen bir model ile karşınızdayım. Yeni modelime aşk merdiveni örgü modeli adını verdim. 2 ve katlarını hazırlayarak hemen örmeye başlayabilirsiniz. Örgünün başlangıcı haroşa ile yapıldığı için boyunluk, kaşkol ve şal gibi örgülere de çok uygun olacaktır.

İlk olarak ilmekleri şişe taktım ve arka tarafta örmeye başladım. Bütün ilmekleri düz olarak ördüm. Ön tarafa geçince ilmekleri tekrar düze çevirerek örelim. Tekrar arka tarafa geçelim. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın. Bir ilmek ters örüp bir ilmek dolayın. Tekrar bir ilmek ters örün. Bu şekilde aralarda birer ilmek dolayarak bütün ilmekleri ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçelim. Kenar ilmeğini alıp ipi ön tarafa alalım. Doladığımız ilmeği serbest bırakıp ilmeğin boyunu uzatarak diğer şişe alalım. Diğer ilmeği de örmeden diğer şişe alalım. Bu sırada doladığımız ilmekleri serbest bırakıp ilmeklerin boyunu uzatarak devam edeceğiz. İki ilmeğin boyunu uzatıp ipi dolandırarak arkaya doğru alın.

İlmekleri tekrar diğer şişe aktarıp ipi arkadan öne doğru dolandırarak alın. İlmekleri tekrar diğer şişe geçirin. İpi ikinci kez arka tarafa doğru alın ve iki ilmeği düz örün. İpi tekrar ön tarafa alarak iki ilmeğin önünden arkaya doğru geçirin. İpi tekrar arka taraftan ön tarafa doğru geçirin. İpi tekrar arka tarafa geçirerek tam bir tur attırmış olun. Sonra 2 ilmeği düz olarak örün. Arka tarafa geçince ilmeklerin tamamını düze çevirerek örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.