Tarifli Sıralı Bademler Yelek ve Bebek Örgüsü ModeliSıralı bademler örgü modeli adını verdiğim yeni ajurlu örneği yelek ve bebek örgüsü olarak kullanabilirsiniz. Model çok karışık gibi görünse de vereceğim püf noktaları ile kolayca yapacaksınız. 

5 ilmek ve katları hesaplanarak 2 tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz. Öncelikle bu model için mutlaka lastik kullanmalısınız. Çünkü kıvrılan bir yapıya sahip. İlk olarak kenar ilmeğini örüp devamında 5 tane düz ilmek örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir tane ilmek dolayıp 5 ilmeği düz örer gibi kesin. Sonrasında hemen bir ilmek dolayın. 5 ilmek düz örüp bir dola 5 ilmek kes ve bir dola şeklinde örmeye devam edin. 

Arka yüzde bütün ilmekleri ters örerek devam edin. Tekrar ön yüze geçince başlangıçtaki 5 ilmeği kenar ilmeği ile birlikte düz örün. Bir dolayıp üç ilmeği düz örüp bir dolayarak 5 tane ilmeği düz örüp devam edin.

Böylece keserek eksilttiğimiz ilmekleri böylece artırarak eski sayısına getirmiş olacağız. Sonrasında başlangıçtaki 5 ilmeği toplayarak kestiğimiz modele yer değiştireceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.