Tarifli İki Renkli Verev Örgü ModeliÖzellikle bebek örgülerinde model arayanlar için iki renkli verev örgü modelini hazırladım. Model 3 ilmekle yapılmaktadır.

Ben modelin yapımında beyaz ve pembe rengi tercih ettim. Bu renk kız çocukları içinde uygun olacaktır. Erkek çocukları için yeşil beyaz veya mavi beyaz renkleri seçebilirsiniz.

Önce lastiği örün ve modele geçin. İlk sırayı ben beyaz renk ile ördüm. İlk sırayı önden bütün ilmekleri düz olarak örün. Arkaya geçince tekrar bütün ilmekleri tekrar düze çevirerek örün. Böylece bir sıra haroşa örmüş olacaksınız.

Sonra renkli ipe geçiyoruz. İlk olarak kenar ilmeğini örün. Sonra iki ilmeği düze çevirip ipi arkaya alın. Sonraki ilmeği örmeden atlayın. 2 ilmeği düz örüp sonraki ilmeği ipi arkaya alarak örmeden atlıyoruz. Arka yüze geçince aynı şekilde bütün ilmekleri düz olarak örerken örmeden atlanan ilmeği bu defa ipi öne alarak örmeden atlayın. Bu örgüde tek püf noktası ise bir önceki sırada örmeden atlanan ilmeğin önünde kalan ilmeği örmeden atlamaktır. Geriye kalan ilmekler aynı şekilde örülerek baştaki işlemler tekrarlanacak.Sponsorlu Bağlantılar


Çeyiz için en şık ve en göz alıcı dantel modellerini görmek istiyorsanız linke tıklayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir