Tarifiyle Ojeli Parmaklar İki Renkli Örgü ModeliBugün aslında çok bilinen bir modeli iki renkli olarak nasıl kullanacağınızı göstereceğim. Ayrıca model lastiksiz kullanılabilmektedir. Bayan yeleklerinde sıkça kullanılan bir modelin iki renkli olarak yapılışını görünce çok hoşuma gitti.

Hem ajurlu hemde dilimli bir model olduğu için yelek yapımı ve çocuk örgüleri için çok hoş bir model oldu. 10 ilmek ve katları ile yapılan model için bir tane kenar ilmeği ilave edin.

Ben küçük bir parça olarak 41 ilmekle modeli çalıştım. İlk olarak lastik kullanmayı düşünmüyorsanız birkaç sıra haroşa örün. Sonra ön tarafta modeli kurmaya başlıyoruz.

Kenar ilmeğini alıp bir ilmek artırın. 3 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirin. 3 ilmeği düz örerek kesin. 3 ilmek daha düz örüp bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek düz örüp ikinci modeli aynı şekilde tekrarlayın. Arka taraftan bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta iki ilmek düz örüp bir ilmek dolayın.

2 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip 3 ilmeği düz örerek kesin. 2 ilmek düz örüp bir ilmek dolayıp artırın. Arka tarafta ilmekleri ters örün.

Ön tarafa geçince 3 ilmeği düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip 3 ilmeği düz örerek kesin. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın.

Bu sırada model tamamlanmış olacak. Arka tarafa geçince renk değiştirin. Modelin bitişinde kalan 3 ilmeğe gelinceye kadar ilmekleri ters örün.

Modeli oluşturan 3 ilmeğe gelince ipi ön tarafa alıp bu ilmekleri örmeden atlatın. Ön tarafa geçince bu ilmekleri tekrar terse evirerek örün. 3 ilmeği tekrar örmeden atlatın. Arka tarafa geçince ana renk ile bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafta modeli kaydırarak tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.